بیمه البرز

شرکت بیمه البرز

بیمه البرز
سال تاسیس 1338
تعداد شعب پرداخت 61
زمان پاسخگویی 2 روز
توضیحات

معرفی بیمه البرز

شرکت بیمه البرز در تیرماه ۱۳۳۸ با گرفتن مجوز فعالیت در صنعت بیمه توانست مشغول به کار شده و بخشی از بازار بیمه ایران را به خویش اختصاص دهد. این شرکت از قدیمی ترین شرکت های بیمه ای است که در ایران شروع به فعالیت نموده است. بیمه یورکشایر یکی از شرکت‌ های بیمه ‌ای خارجی بوده و در ایران قبل از زمان انقلاب فعالیت می کرد. مدیریت بیمه یورکشایر تا حدود زیادی با مدیریت بیمه البرز در آن زمان اشتراکی بود.

این شرکت بیمه به وسیله بخش خصوصی تاسیس گشت و تا انقلاب اسلامی نیز مشغول فعالیت بود. بعد از انقلاب در سال های ۶۰ و ۶۱ این بیمه به فاصله بسیار کوتاهی با دریافت مجوز شروع به فعالیت مجدد نمود. در سال ۱۳۶۷ نیز با دیگر شرکت ‌های بیمه ای، این شرکت ملی اعلام گشت. اما بعد از گذشت چندین سال، در سال ۱۳۸۸ سهام آن به بخش خصوصی واگذار گردید.

امروزه نیز این شرکت بیمه ‌ای تحت عنوان یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه در بخش خصوصی اقدام به فعالیت می ‌کند. این بیمه دارای رتبه اول در توانگری مالی می باشد. همچنین از نظر دانش کارکنان و نیز کیفیت ارتباط با مشتریان از جمله بهترین شرکت های بیمه ای شناخته می شود. این شرکت بیمه‌ای از جمله شفاف ترین شرکت های بیمه بورسی است که به وسیله سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب گردیده است.
شرکت بیمه البرز برای ۹ سال متوالی رتبه اول را در زمینه مشتری مداری بدست آورده است. همچنین در دو سال متوالی ۹۵-۱۳۹۴ رتبه اول انفورماتیک را در میان شرکت ‌های بیمه‌ ای کسب کرده است.