قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

شرایط و قوانین بیمم:

مقدمه

کاربر گرامی، با تشکر از اعتماد شما در انتخاب بیمم 
خواهشمند است موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌های کاربردی بیمم ، ملاحظه فرمائید.

ورود کاربران به وب‌سایت بیمم و استفاده ازخدمات ارائه شده در این وب سایت یا برنامه‌های منتشر‌شده توسط بیمم به معنای آگاهی از شرایط و قوانین استفاده از این خدمات و پذیرفتن آن می‌باشد. بیمم متأثر از شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرایط و قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف‌کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. لازم به ذکر است، شرایط و قوانین مندرج در سایت جایگزین کلیه‌ی توافق‌های قبلی محسوب می‌شود و استفاده از هرگونه خدمات این سامانه به عنوان یک قرارداد ضروری تلقی می‌شود. لذا خواهشمند است در صورت وجود هرگونه ابهام با کارشناسان ما مشورت نمایید


تعاریف

مشتری، کاربر یا بیمه‌گزار:

مشتری یا کاربر یا بیمه‌گزار به فردی گفته می‌شود که با اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بیمم اقدام نماید. شخصی که در سامانه بیمم با استفاده از اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات برای شخص سومی اقدام می‌کند، نیز از طرف بیمم به عنوان مشتری شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم بین بیمم و کاربر می‌باشد.


نماینده بیمه:

کلیه رابطان شرکت‌های بیمه‌ی طرف قرارداد با بیمم که اصالت و اعتبار فعالیت‌شان از طرف شرکت‌های بیمه فعال در جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار گرفته باشد و طی استعلامات ادواری بیمم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار بگیرند.


کیف پول:

کیف پول عبارت است از موجودی کاربر در سامانه بیمم که اعتبار آن ممکن است از طریق پرداخت بانکی توسط خود کاربر یا توسط بیمم به واسطه خرید بیمه‌نامه افزایش یابد.


حریم شخصی:

بیمم متعهد است در حد توان از حریم شخصی شما محافظت نماید و از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود جهت حفظ اطلاعات شما استفاده نماید. تمامی مطالب عرضه‌شده توسط بیمم مانند متن‌ها، طرح‌های گرافیکی، لوگو، موارد قابل دانلود، کپی و تمامی محتوای تولید‌شده توسط بیمم تحت مالکیت بیمم محسوب می‌شود و حق هر‌گونه استفاده از آنها در انحصار بیمم می‌باشد.


شرایط و قوانین اختصاصی سایت بیمم:

- اعتبار اعطایی در کیف پول هر فرد، غیر قابل تبدیل به پول نقد و غیر قابل انتقال به سایر کاربران سایت می باشد.

- چنانچه یکی از کاربران سایت با استفاده از کد معرف خود، شخص دیگری را به سایت معرفی کند و شخص دوم، خدمتی را از طریق کد معرف از سایت خریداری نماید، و سپس بعد از آن به هر طریقی محرز گردد که بیمه‌نامه مذکور، بدون اطلاع یا رضایت شخص دوم به حساب او خریداری شده‌است، در صورت انتساب خرید صورت گرفته به شخص مُعرِف، تخفیف‌های دریافتی شخص معرف از آن خرید، بدون اطلاع دادن به وی از اعتبار او کسر و به اعتبار شخص دوم واریز می‌گردد. در صورت تکرار این عمل برای بار دوم، کلیه اعتبارات کیف پول معرف کسر می‌گردد و بنا به صلاحدید بیمم ، حساب کاربری شخص مذکور مسدود می‌گردد.

- کاربر نمی‌تواند کد‌ معرف خود را در هر یک از سامانه‌ها یا پلتفرم‌هایی تخفیفی که ماهیت انها ارائه تخفیف‌های متنوع می‌باشد، عرضه یا در معرض نمایش بگذارد؛ در صورت مشاهده چنین اعمالی اعتبار کیف پول کاربر، که از طریق استفاده دیگران از کد معرف وی به حساب او افزوده شده، صفر می‌گردد و عرضه کد معرف توسط کاربر به دیگران به معنای موافقت با این امر می‌باشد.

- به ازای هر باری که دوستانتان از کد معرف شما برای خرید بیمه استفاده می‌کنند، حساب کاربری شما در بیمم شارژ خواهد شد. مبلغ این اعتبار به نوع بیمه خریداری شده بستگی دارد. سقف استفاده از هر کد معرف ۱۰ بار است. یعنی با کد معرف خود می‌توانید ۱۰ نفر از دوستانتان را به اولین خرید از بیمم دعوت کنید.

- تمامی قیمت‌های ارائه‌شده در سامانه از طرف نمایندگان بیمه اعلام می‌شود و بیمم هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. چنانچه تخفیفی از طرف بیمم بر روی قیمت ها اعمال شود، به کاربر اعلام خواهد شد. از آنجا که محصولات ارائه‌شده در بیمم وابسته به شرکت‌های بیمه می‌باشد، انصراف از دریافت بیمه‌نامه منوط به قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه می‌باشد.

- چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، بیمم ملزم بوده در اولین زمان ممکن بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید.

- در بیمه‌های بدنه و بعضی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی، بیمه‌های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه‌نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می‌باشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه‌نامه پس از طی مراحل فوق‌الذکر صورت می‌گیرد و ثبت درخواست از سایت بیمم در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه‌نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست صورت‌گرفته ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه‌نامه ممکن می‌گردد. هزینه‌هایی که کاربر برای معاینات پزشکی و سایر موارد فوق متحمل می‌گردد، از مقدمات لازم جهت احراز شرایط صدور بیمه‌نامه می‌باشد که برعهده شخص بیمه‌گزار است.

- در بیمه‌های مسافرتی لازم است بیمه‌گزار بیمه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید؛ در غیر اینصورت بیمه‌نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه بیمم یا شرکت بیمه نخواهد بود. زمان مناسب برای خرید بیمه از شرکت‌های با قابلیت صدور عادی، ۲۴ ساعت قبل از ثبت مهر خروج از کشور و برای خرید بیمه از شرکت‌های با قابلیت صدور در لحظه، تا لحظه‌ی قبل از ثبت مهر خروج بر روی پاسپورت شخص مسافر است. با توجه به اینکه در بیمه‌های مسافرتی با قابلیت صدور در لحظه، اطلاعات توسط خود بیمه‌گزار وارد می‌شود، مسئولیت هرگونه ثبت اشتباه اطلاعات به عهده وارد کننده اطلاعات است و لازم است بیمه‌گزار تناسب بیمه‌نامه خریداری شده با مدارک مورد نیاز جهت سفر به کشور مقصد را حتما چک نماید.

- تمامی بیمه‌نامه‌های صادر گشته در بیمم ، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می‌شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در سیستم‌های بیمم ، اعم از وبسایت و اپلیکیشن وارد می‌نماید، از جمله سابقه‌ی عدم خسارت، سطح پوشش‌های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش‌های جانبی تکمیلی بیمه‌نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب‌های انجام شده بر عهده‌ی مشتری می‌باشد.

- در صورت ابطال یا فسخ بیمه‌نامه، عودت وجه در اسرع وقت و بعد از طی شدن مراحل قانونی و مقررات بانکی صورت خواهد گرفت.

- بدیهی است چنانچه به دلیل قصور یا اشتباه بیمه‌گزار در وارد کردن اطلاعات لازم، اختلاف قیمتی با قیمت اولیه در سامانه حاصل شود، بیمه‌گزار در صورت تمایل به ادامه خرید، متعهد به پرداخت ما‌به-التفاوت می‌باشد.

- حق تغییر شرایط و قوانین سایت، بدون اطلاعیه، برای بیمم محفوظ بوده و کاربر باید قبل از هر خرید، شرایط و قوانین را بررسی نماید. کاربر با خرید از بیمم تصدیق می‌نماید که از شرایط و قوانین آگاه بوده و به آن ملتزم می‌باشد.

- کاربران در ارسال اطلاعات خود به بیمم موظف به رعایت امانت و صداقت بوده و در صورتی که عامدانه اطلاعات غلطی ارائه دهند، حق پیگیری قضایی برای جبران خسارات وارده برای بیمم محفوظ است.


محصولات قابل ارائه در بیمم

بیمم یک سامانه مدیریت و فروش آنلاین بیمه می‌باشد. در بیمم هیچ گونه کالای فیزیکی که ماهیت فیزیکی آن دارای ارزش باشد، فروخته نمی‌شود. آنچه که کاربر می‌تواند از این سامانه دریافت نماید، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه‌نامه است. استفاده از خدمات مدیریت بیمه برای کاربر رایگان و خرید بیمه‌نامه برای مشتری شامل هزینه می‌باشد. کلیه بیمه‌های قابل فروش در بیمم با توجه به درخواست مشتری توسط نمایندگان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و برای کاربران مطابق با آدرس ثبت‌شده ارسال می‌گردند.


شیوه ثبت و ارسال سفارش

- کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه‌نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید نسبت به تحویل بیمه‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر-گونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید، بیمه‌نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و بیمم حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه‌نامه تحویل داده نمی‌شود.

- کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.

- کاربران حقوقی برای دریافت فاکتور حقوقی می‌بایست درخواست خود را جداگانه به بیمم اعلام نمایند.

- کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه‌نامه شخص ثالث را از طریق درگاه پرداخت درون سایت به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت پس از بازدید وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می‌رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی‌باشد.

- تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود؛ به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل (به عنوان مثال کارکنان فرودگاه‌ها) مشغول فعالیت رسمی باشند.

انصراف از خرید

کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، بیمم موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت ابطال بیمه خواهد بود؛ در غیر این صورت عودت وجه مقدور نمی‌باشد.

مدت قرارداد

از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، کاربر می‌تواند از خدمات بیمم استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با بیمم می‌باشد. کاربر می‌تواند در هر لحظه از حساب کاربری خود خارج شود یا اپلیکیشن بیمم را از روی دستگاه خود حذف نماید؛ اما این موضوع به منزله انصراف از همکاری با بیمم نمی‌باشد. جهت خاتمه‌ی همکاری کاربر می‌تواند درخواست خود را از طریق ایمیل (info@bimam.ir) به پشتیبانی بیمم اعلام نماید. بیمم تلاش دارد تا در تمام احوال نسبت به ارائه‌ی خدمات مطلوب به مشتری جهت حفظ همکاری اقدام نماید؛ ولی در صورت درخواست مشتری نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات بیمم هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه‌ای یا سامانه‌های مشابه شرکت‌ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی‌کند.

محدوده جغرافیایی ارائه خدمات

در حال حاضر، بیمم در مراکز تمامی استانها ، خدمات فروش بیمه ارائه می‌نماید. خدمات مدیریت بیمه بیمم منحصر به محدوده جغرافیایی خاصی نمی‌باشد و کاربران از هر نقطه‌ی جغرافیایی می‌توانند از خدمات جغرافیایی مدیریت بیمه استفاده نمایند. بیمم به زودی در نقاط دیگر کشور نیز به ارائه‌ی خدمات خواهد پرداخت. جهت اطلاع می‌توانید به همین صفحه مراجعه نموده یا با ما تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی

شما می‌توانید از سرویس‌ها و خدمات بیمم استفاده کنید یا سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید یا به آدرس(info@bimam.ir) ایمیل ‌بزنید یا با بیمم چت کنید. این ارتباط از کانال‌های الکترونیکی انجام می‌شود و کاربر موافقت می‌کند که پاسخ درخواست خود را نیز به صورت الکترونیکی دریافت نماید. آدرس و شماره تلفن و ایمیل اعلامی از طرف مشتری تنها کانال رسمی ارتباط با مشتری می‌باشد و تمامی ارتباطات بیمم با مشتری از طریق آنها صورت می‌پذیرد. خبر رسانی‌ها در مورد سرویس‌های ویژه، رویدادها و ... توسط بیمم انجام می‌شود و چنانچه کاربر تمایلی به دریافت نداشته باشد می‌تواند از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن نسبت به مدیریت این موارد اقدام نماید.

- ممکن است بیمم سؤالات نظرسنجی خود را بعد از انجام خرید یا استفاده از سامانه‌ی مدیریت بیمه از طریق پیامک برای مشتری ارسال نماید. مسیرهای ارتباطی رسمی با پشتیبانی‌های بیمم از جمله شماره تلفن، سامانه پیامکی، ایمیل یا کانال‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی در قسمت تماس با ما درج شده و بیمم فقط از طریق این سامانه‌ها به ارتباط با مشتری می‌پردازد و هر گونه تماس با مشتری تحت نام بیمم از طریق دیگر موارد سوء استفاده از نام بیمم محسوب شده و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.