بیمه دانا

شرکت بیمه دانا

بیمه دانا
سال تاسیس 1353
تعداد شعب پرداخت
زمان پاسخگویی 2 روز
توضیحات

معرفی بیمه دانا 

شرکت بیمه دانا در ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۵۳ به صورت شرکت سهامی عام  تاسیس شد. این شرکت با سرمایه بخش خصوصی و با مشارکت  Commercial union انگلیس تاسیس شد. این شرکت بعد از ۵ سال فعالیت در تیر ماه ۱۳۵۸ در قالب بخش خصوصی به همراه ۱۲ شرکت بیمه خصوصی بر اساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت ملی اعلام گردید.

در سال ۱۳۶۷ (آذر ماه) بر اساس قانون ((نحوه اداره امور شرکت های بیمه)) سایر شرکت های ملی شده بیمه در شرکت بیمه دانا ادغام گردیدند. شرکت هایی مثل: پارس، امید، آریا، تهران، توانا، ساختمان و کار، حافظ، ملی، شرق. بر اساس همین قانون قرار شد شرکت بیمه دانا به عنوان یک بیمه تخصصی در رشته بیمه های اشخاص فعالیت نماید. تا پیش از آن به بررسی حساب ها و نیز تسویه دیون سهامداران شرکت های ادغامی و دیون دولت می پرداخت.

این شرکت دارای محدودیت در حوزه فعالیت و عدم امکان رقابت با سایر شرکت ‌های بیمه ‌ای بود. به همین دلیل در سال ۱۳۷۵ اجازه داده شد مثل دیگر شرکت ‌ها فعالیت کند. در واقع فعالیت های عمومی این شرکت از ابتدای سال ۱۳۷۶ شروع شد و گسترش پیدا کرد. این شرکت از گذشته با اخذ گواهینامه های مدیریت ریسک در زمینه استاندارد سازی عملیات خود، کیفیت خدمات و مشتری مداری، در تلاش برای متمایز نمودن خدمات خود بوده است. 

امروز این شرکت از جانب بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان یک بیمه گر با اخلاق و حرفه ای شناخته شده است. در حال حاضر این بیمه ۷۷ شعبه و نیز ۲۴۴۲ نمایندگی و ۱۵۱ شرکت نمایندگی دارد.