بیمه ایران

شرکت سهامی بیمه ایران

بیمه ایران
سال تاسیس ۱۳۱۴
تعداد شعب پرداخت 212
زمان پاسخگویی 3 روز
توضیحات

آشنایی با بیمه ایران 

بیمه ایران در ۱۴ آبان ماه سال ۱۳۱۴ به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی و نیز دولتی تاسیس گشت. به نوعی می توان گفت این بیمه بنیانگذار صنعت بیمه در کشور ایران می باشد. از آذرماه ۱۳۱۴ این بیمه شروع به صدور بیمه نامه در رشته های مختلف نمود. در عرض یک سال در شهرهای شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز، همدان و بوشهر نیز اقدام به تاسیس نمایندگی کرد.

بیمه ایران در تمام رشته های بیمه زندگی و نیز غیر زندگی فعالیت می کند. از طرفی با ارائه بیمه های تجاری و نیز بیمه های خانواده اعم از بیمه های اشخاص (حادثه، عمر، درمان)، اتومبیل، باربری، آتش سوزی و مهندسی مسئولیت بیشتر از ۵۰ درصد از سهم بیمه ‌های بازرگانی کشور را عهده دار می باشد.

اکثر پروژه ‌های ملی بزرگ مثل پتروشیمی، گاز، نفت، سد سازی، هواپیماسازی، نیروگاه ها و صنایع در بخش حمایت های مالی تحت پوشش بیمه ایران هستند. این بیمه دارای ظرفیت ریسک پذیری بالایی بوده و علاوه بر انجام بیمه های مستقیم، اقدام به پذیرش ریسک به شکل بیمه اتکایی از شبکه‌ های بیمه خارجی و داخلی می کند.

این بیمه در حال حاضر حدود ۲۰۵ شعبه در داخل کشور و 9 نمایندگی در خارج از کشور دارد. سرمایه اولیه بیمه در زمان تاسیس چیزی در حدود دو میلیون تومان بوده است. این شرکت حدود ۴۷۰۰ کارمند داشته و خدمات خود را در اختیار کاربران در سراسر ایران قرار می ‌دهد. این شرکت به کارگزاران خود بیمه درمان تکمیلی نیز ارائه می نماید. این خدمات از هزینه‌ های درمانی مثل دارو، حق ویزیت، جراحی و هزینه‌ های بستری تشکیل می گردند.