بیمه میهن

شرکت بیمه میهن

بیمه میهن
سال تاسیس 1387
تعداد شعب پرداخت 43
زمان پاسخگویی 8 روز
توضیحات

بیمه میهن چه بیمه ای است؟

یکی دیگر از شرکت های بیمه خصوصی کشور که در راستای جبران خسارات مالی اشخاص و شرکت ها، اقدام به فعالیت کرده است، بیمه میهن می باشد. این بیمه در سال 1387 توانست مجوز فعالیت در تمامی حوزه های خدمات بیمه ای کشور را از بیمه مرکزی ایران دریافت نماید. سرمایه ای که برای شروع به فعالیت این شرکت گزارش شده است، 150 میلیارد تومان می باشد. این بیمه، 40 شعبه و 500 نمایندگی در سراسر ایران دارد.

از جمله مجموعه هایی که با بیمه میهن همکاری دارند، می توان به شرکت سامان محیط، شرکت سیمان تامین، شرکت سرمایه گذاری سپهر و بنیاد مسکن اشاره نمود. شرکت های مذکور سهامداران اصلی بیمه خصوصی میهن می باشند. مدیر عامل این بیمه دکتر رضا مصطفوی بوده و از طرف بنیاد مسکن به این سمت منصوب شده است.

حوزه خدمات بیمه خصوصی میهن

در تمامی شرکت های بیمه خصوصی و دولتی ایران میتوان خدمات بیمه ای در تمامی رشته ها و حوزه ها را دریافت نمود. شرکت بیمه میهن نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. از جمله شاخه هایی که این بیمه در آن فعالیت مستمر و جدی دارد، میتوان به بیمه خودرو، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی، مسافرتی و بیمه زلزله اشاره کرد.

  1. در صورت بروز هرگونه حادثه اعم از آتش سوزی وسیله نقلیه، تصادف، سرقت خودرو و آسیب در اثر صاعقه و بلایای طبیعی، بیمه میهن موظف به پرداخت خسارت به بیمه گذار می باشد.
  2. بیمه شخص ثالث که یکی از بیمه های اجباری کشور ایران می باشد، از دیگر شاخه های ارائه خدمات در شرکت بیمه میهن است.
  3. مهمترین شاخه ای که لازم است مراکز صنعتی در آن ورود کرده و خود را بیمه نمایند، بیمه آتش سوزی است. در صورت بروز خسارت های ناشی از سیل، صاعقه، تندباد و آتش سوزی منزل در اثر انفجار، شرکت بیمه موظف به پرداخت خسارت به بیمه گذار می باشد. انبارها، ادارات، مراکز مسکونی و غیر مسکونی لازم است برای کاهش خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه، اقدام به بیمه در حوزه حوادث نمایند.
  4. اگر قصد خروج از کشور را دارید، ضروری است که در یکی از شرکت های بیمه اقدام به دریافت بیمه مسافرتی نمایید. از مزیت های بیمه مسافرتی میهن می توان به پشتیبانی 24 ساعته این شرکت از شخص بیمه شده در هر کجای جهان نام برد. شرکت امداد بین المللی رایز شوتز طرف قرارداد با شرکت میهن، مسئول ارائه خدمات رفاهی به مشتریان در فراسوی مرزها می باشد. این شرکت موظف به پرداخت مستقیم هزینه به شخص بیمه شده در کشور مقصد می باشد. خدمات بیمه مسافرتی این شرکت شامل خدمات دندانپزشکی، جراحی، داروخانه و مشکلات مربوط به سرقت و مفقود شدن مدارک می شود.
  5. بیمه باربری میهن، موظف به حمایت از مجموعه بیمه شده در صورت بروز هرگونه مشکل جهت حمل و نقل و انتقالات بار می باشد. 
  6. بیمه های مهندسی، بیمه عمر و سرمایه گذاری نیز از دیگر شاخه های خدمات بیمه مذکور است.