خرید بیمه  شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث

ThirdParty

ThirdParty

  • Step 1
  • Step 2
  • Step 3
  • Step 4
  • Step 5
  پلاک خودرو
  کد ملی

مشخصات خوردرو

  نوع وسیله نقلیه
  کاربرد وسیله نقلیه
  برند خودرو
  تیراژ

سال ساخت خودرو.

  سال ساخت

شرکت بیمه‌گر قبلی خود را در این بخش وارد کنید.

  نوع بیمه قبلی

شماره تلفن خودرا وارد کنید.

  شماره تلفن
در صورت خرید تا ساعت 21، بیمه نامه شما همین امروز صادر میشود
 شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای همه وسایل نقلیه موتوری زمینی بوده و در واقع زیر مجموعه بیمه خودرو است. در واقع این بیمه نامه قراردادی جهت خسارات مالی و جانی وارد شده به شخص ثالث می باشد که میان خریدار و شرکت بیمه بسته می شود. مالک وسیله نقلیه در این قرارداد بیمه گذار یا شخص اول بوده و شرکت بیمه، بیمه گر یا شخص ثانی به شمار می‌ آید. شرکت بیمه متعهد می گردد در قبال دریافت حق بیمه، هزینه های حادثه را مطابق با قرارداد بین آنها جبران نماید.

منظور از شخص ثالث یا شخص سوم در بیمه شخص ثالث تمامی افرادی می باشند که در حادثه مربوط به خودرو زیان مالی یا جانی دیده ‌اند. این افراد تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت. بیمه نامه حوادث راننده نیز به طور معمول همراه با بیمه نامه شخص ثالث صادر می گردد. این بیمه‌ نامه تنها خسارات و زیان های جانی را عهده دار بوده و در قبال زیان های مالی مسئولیتی نخواهد داشت.

مدت اعتباری که برای بیمه شخص ثالث معین می گردد متغیر بوده و از چند روز تا یک سال می تواند باشد. برخی از شرکت ‌ها این بیمه را به شکل روزشمار ارائه می دهند. البته خرید این بیمه به صورت سالانه برای مشتریان و متقاضیان مقرون به صرفه تر می باشد. در حقیقت ریسک این بیمه نامه به صورت کوتاه مدت بیشتر بوده و به عبارتی قیمت یک بیمه نامه سه ماهه بیشتر از یک چهارم قیمت بیمه نامه سالانه می باشد.